Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption

Szkoła nurkowania "Nitrogen Narcosis" - szkoła z największym doświadczeniem 

17 lat istnienia 

 

Kursy Nurkowania

Programy rekreacyjnego nurkowania PADI w SZKOLE NURKOWANIA NITROGEN NARCOSIS...

 

   Kursy nurkowania PADI
PADI (Professional Association of Diving Instructors) - Stowarzyszenie Zawodowych Instruktorów Nurkowania) jest największą na świecie organizacją zajmującą się szkoleniem nurków i instruktorów. PADI określa standardy potrzebne do wyszkolenia nurków, prowadzi specjalistyczne kursy oraz wydaje certyfikaty nurkowe. PADI jest najpoważniejszą, najbardziej popularną organizacją nurkową, posiadającą profesjonalny system szkolenia. Kończąc jakikolwiek kurs PADI w naszej szkole nurkowania uzyskujesz certyfikat uznawany na całym świecie.

 

 OWD- Jak zacząć? Informacje praktyczne, czyli to wszystko, co powinieneś (powinnaś) wiedzieć zanim przystąpisz do kursu nurkowania dla początkujących PADI Open Water Diver

 

     Wszystkie szkolenia w naszym Centrum są prowadzone w systemie PADI. Wybierając naszą szkołę nurkowania możesz mieć pewność, że zostaniesz wyszkolony przez instruktorów posiadających najwyższe kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie(13 lat działalności) w nauczaniu nurkowania, a wybrany przez Ciebie kurs zostanie poprowadzony w sposób profesjonalny i bezpieczny. W naszej szkole nurkowania możesz wybrać i dopasować pod siebie następujące formy szkolenia:
-niskobudżetowe-(najtańsze)szkolenie organizowane w dużych grupach 15-20 osób, polecane raczej dla firm, organizacji itp.
-standardowe -grupy okolo4-5 osób- najczęściej polecane i praktykowane.
-indywidualne(VIP)- indywidualny tok szkolenia dopasowany całkowicie do potrzeb klienta.
-szkolenia w systemie ekspresowym - przeprowadzane w możliwie najkrótszym czasie, charakteryzują się wysoką intensywnością(jednak bez pominięcia jakiegokolwiek szczegółu kursu)
-szkolenia weekendowe
-szkolenia mieszane- zajęcia basenowe i teoretyczne w Polsce, dokończenie za granicą.
-szkolenia wyjazdowe-prowadzone podczas naszych wyjzdów i wypraw

 

    Jeśli chodzi o sprzęt powinieneś zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt nurkowy tzw. ABC czyli maskę, fajkę oraz płetwy. Sprzęt ABC jest bardzo indywidualny, dlatego tak ważne jest abyś miał swój sprzęt, specjalnie dobrany i dopasowany dla Twoich potrzeb. Jeśli go nie będziesz miał to tez żaden problem-  otrzymasz go od nas na czas szkolenia.

    Termin rozpoczęcia kursu jest dowolny, ponieważ prowadzimy szkolenia przez cały rok i W DOWOLNYM MOMENCIE MOŹESZ DOŁĄCZYC DO SZKOLENIA! NIE MUSISZ CZEKAĆ AŻ ZBIERZE SIĘ GRUPA!(standardowe grupy to 4-5 osób)możesz tez  skorzystać z kursu indywidualnego na którym wszystkie terminy są dopasowane do Twoich potrzeb. szanujemy czas naszych klientów i jesteśmy elastyczni w prowadzeniu zajęć.
    Jeśli nie masz wolnego czasu w ciągu tygodnia, a koniecznie chcesz zdobyć uprawnienia nurkowe proponujemy szkolenie OWD weekendowe. podczas intensywnego szkolenia weekendowego nauczysz się tyle co w trakcie tradycyjnego miesięcznego kursu.
    Zajęcia basenowe to pięć spotkań w czasie których od samego początku uczycie się nurkować posługując się kompletem sprzętu nurkowego.
Osoby które odbyły szkolenie basenowe i teoretyczne mogą przystąpić do drugiej części kursu nurkowania jaką są nurkowania na wodach otwartych.
Aby uzyskać certyfikat PADI Open Water Diver (OWD) po zajęciach basenowych i teoretycznych, należy wykonać 4 nurkowania w wodach otwartych. w zależności od rodzaju kursu wody otwarte mogą być zakończone w Polsce lub za granicą. Szkolenie na wodach otwartych w Polsce prowadzone jest najczęściej w weekendy nad j.Bialym(k.Gostynina)lub j.Powidzkim, Koparkach lub innym ciekawym miejscu.
    Podobnie jak na czas trwania zajęć basenowych na wodach otwartych zapewniamy Wam komplet nurkowego sprzętu: butlę, automat oddechowy, jacket, skafander, pas balastowy. Cena szkolenia zależna jest od formy kursu, ale zawsze obejmuje!
- zajęcia teoretyczne
- zajęcia basenowe, opłata za basen
- zajęcia na wodach otwartych
- pełny sprzęt na cały okres szkolenia
- oryginalne materiały szkoleniowe
- koszty certyfikacji
- dobrą zabawę:)
  UWAGA!!! niektóre szkoły podają tylko częściowe ceny za kursy, nie uwzględniając kosztów materiałów, certyfikacji itp. oraz podają cenę netto, a później doliczają 23% Vat!!!.sprawdź to zanim podejmiesz decyzje!.W naszej szkole cena zawsze obejmuje cały zakres szkolenia i materiałów. Pracujemy na najlepszym sprzęcie- zobacz nasz sprzęt !U nas nie "kupisz kursu,ani certyfikatu",my oferujemy jakość i profesjonalizm, jeśli szukasz najtańszego szkolenia odsyłamy na www.allegro.pl :)

 

    Aby rozpocząć kurs wystarczy zgłosić się do naszego biura "Szkoła Nurkowania Nitrogen Narcosis" Łódź ul. Zielona 8, gdzie załatwisz sprawy formalne oraz otrzymasz materiały szkoleniowe lub kontaktuj  sie z nami tel. lub mailowo.

 


alt

 

    Kursy podstawowe

PADI OPEN WATER DIVER

Kurs podstawowy Open Water Diver (OWD) jest najpopularniejszym kursem PADI. Celem szkolenia OWD jest nabycie umiejętności i podstawowej wiedzy niezbędnych do przeprowadzania nurkowań do głębokości 18 metrów z partnerem. Uprawnienia te może uzyskać każda osoba, niezależnie od wieku i kondycji. Posiadanie uprawnień Open Water Diver daje możliwość bezpiecznego i komfortowego nurkowania w wybranym miejscu na świecie...To początek drogi w poważnej edukacji nurkowej. W trakcie tego szkolenia zdobędziesz podstawową wiedzę na temat nurkowania i nabędziesz umiejętności, które pozwolą Ci, po otrzymaniu certyfikatu, na samodzielne planowanie i wykonywanie nurkowań z partnerem. Zgodnie z filozofia PADI Dive today! nieomal od razu po zapisaniu sie na kurs będziesz mógł odbyć swoje pierwsze nurkowanie. Całe szkolenie składa się z 5 wykładów, 5 zajęć basenowych i 4 nurkowań w wodach otwartych. System edukacji oparty na samokształceniu i dążeniu do doskonałego wykonywania ćwiczeń przez ich powtarzanie zapewni Ci zdobycie dobrze ugruntowanej wiedzy i umiejętności przed otrzymaniem certyfikatu. Po ukończeniu OWD z pewnością będziesz chciał kontynuować przygodę z nurkowaniem, uczestnicząc w wybranych zgodnie z zainteresowaniami kursach specjalizacyjnych i w programie Advanced Open Water Diver. Pamiętaj, że aby przystąpić do OWD musisz mieć skończone co najmniej 10 lat.

PADI ADVANCED OPEN WATER DIVER

PADI ADVANCED OPEN WATER DIVER-kontynuacja przygody z nurkowaniem, Na tym kursie zdobędziesz doświadczenie oraz udoskonalisz swoje techniki nurkowe.... Jesteś już nurkiem. Masz podstawową wiedzę o środowisku wodnym, pozwala Ci ona na swobodne i bezpieczne nurkowanie. Ale Ty przecież chcesz się rozwijać, poszerzenie horyzontów było bodźcem, który związał Cię z nurkowaniem. AOWD to naturalny, logiczny sposób na solidne wkroczenie w podwodny świat. Mniej tu teorii, więcej nurkowania w czasie kursu odbędziesz nurkowanie głebokie na 30 metrów, nauczysz się podstaw nawigacji podwodnej oraz odbędziesz trzy dowolnie wybrane nurkowania, np. nurkowanie nocne, poszukiwania – wydobywania, czy fotografie podwodną. Ponieważ wiesz już jak nurkować, kurs ten przyniesie Ci wiele satysfakcji, gdyż będziesz mógł się skupić na samym nurkowaniu i na poszerzaniu swojej wiedzy. Zobaczysz, jak wszystkie kwestie związane z przebywaniem pod wodą, którymi tak przejmowałeś się jeszcze niedawno stają się naturalnymi odruchami i przychodzą same z siebie. Teraz swobodnie będziesz mógł się skupić na podziwianiu podwodnego świata. Aby przystąpić do tego kursu musisz mieć ukończone 12 lat. Każde z nurkowań odbytych w czasie AOWD może zostać zaliczone jako pierwsze nurkowanie w ramach danej specjalizacji. Uprawnienia -nurkowanie do 30m.

PADI RESCUE DIVER

PADI RESCUE DIVER-Nurek ratownik, jest ważnym krokiem w powiększającej się wiedzy kursantów i ich doświadczeniu w nurkowaniu powyżej poziomu podstawowego OWD i PADI AOWD. PADI Nurek Ratownik jest etapem wyjściowym do otrzymania wiodących stopni w PADI - Divemaster i Asystent Instruktora...Nadejdzie czas, gdy zyskasz juz duże doświadczenie jako nurek. Masz juz stopień
AOWD i prawdopodobnie kilka specjalizacji ? jesteś ekspertem w interesujących Cię dziedzinach nurkowania. Zaczynasz szukać nowych wyzwań, chciałbyś podnieść swój profesjonalizm, stać się zaufanym partnerem dla innych nurków. Nurkujesz już w trudniejszych warunkach i zdajesz sobie sprawę, że zapewnienie bezpieczeństwa Tobie i Twoim przyjaciołom jest jedną z podstawowych rzeczy, warunkujących udane nurkowanie. Czas nauczyć się ratownictwa. Podczas pięciu wykładów i 12 ćwiczeń w wodzie nauczymy Cię, jak zapobiegać, rozpoznawać i postępować w sytuacjach awaryjnych, które mogą wystąpić podczas nurkowania. Posiadając certyfikat Rescue Diver staniesz się pewnym i bezpiecznym partnerem w nurkowaniu. Aby przystąpić do tego kursu musisz mieć ukończone 15 lat.

PADI MASTER SCUBA DIVER

PADI MASTER SCUBA DIVER - To najwyższy stopień rekraeacyjny, jaki możesz osiągnąć w PADI. Nie jest to kolejny kurs, lecz certyfikat honorowy, który jest przyznawany jako potwierdzenie Twoich najwyższych umiejętności i szerokiej wiedzy w nurkowaniu. Nurek z certyfikatem MSD jest ekspertem w wielu dziedzinach nurkowania i cieszy się specjalnym poważaniem w społeczności nurkowej. Aby ubiegać się o przyznanie tego certyfikatu musisz ukończyć kurs Rescue Diver i posiadać certyfikaty co najmniej pięciu specjalizacji nurkowych PADI. oraz zalogowane przynajmniej 50 nurkowań

PADI DIVE MASTER

PADI DIVE MASTER - Divemaster

Kurs na Divemastera PADI jest pierwszym stopniem zawodowym w PADI. W momencie ukończenia tego kursu stajesz się członkiem PADI. Kurs ten ma za zadanie rozwinąć umiejętności przewodnika podwodnego, pomocnika instruktora i jednocześnie osoby zorientowanej w specyfice rynku nurkowego. Wymagania wstępne:

  • Posiadanie certyfikatu Advanced Opean Water Diver PADI (lub stopnia równorzędnegoinnej organizacji)
  • Posiadanie certyfikatu PADI Rescue Diver (lub równorzędnego innej organizacji)
  • Posiadanie dokumentu stwierdzającego ukończenie w ciągu 12 ostatnich miesięcy Kursu Pierwszej Pomocy Medic Firs Aid lub równorzędnego
  • Mieć powyżej 18 lat Być w dobrej kondycji fizycznej i przedstawić zaświadczenie lekarskie o zdolności do nurkowania
  • Przedstawienie co najmniej 20 udokumentowanych nurkowań do momentu rozpoczęciakursu
  • Przedstawienie co najmniej 60 udokumentowanych (podpis partnera nurkowego) nurkowań do momentu ukończenia kursu.

Przebieg kursu:
Program kursu PADI Divemaster opiera się na spełnieniu wymagań, dlatego też ilość czasu potrzebna do zaliczenia programu zależy od liczebności grupy, względów logistycznych, zdolności studenta i osiągnięć. Przykładowe harmonogramy zakładają, że
zajęcia teoretyczne mają trwać w przybliżeniu 20 godzin, a zajęcia praktyczne w przybliżeniu 30 godziny. Harmonogramy zakładają także, że grupa będzie się składać z sześciu kandydatów. Szkolenie Divemastera składa się z 3 faz lub modułów, które obejmują:
-Ocenę Watermanship (sprawność pływacką) i nurkowa oraz pogłębianie wiedzy teoretycznej na tematy takie jak: fizyka, fizjologia, środowisko nurkowe, planowanie nurkowania, organizacja i kontrola nurkowania oraz sprzęt nurkowy
 

EMERGENCY FIRST RESPONSE

EMERGENCY FIRST RESPONSE-pierwsza pomoc przedmedyczna To kurs pierwszej pomocy medycznej, który możesz odbyć jako część szkolenia na stopień Rescue Diver, bądź niezależnie, jeśli chcesz po prostu rozszerzyć swoją wiedzę. To krótkie szkolenie nauczy Cię zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w codziennych sytuacjach resuscytacji bezprzyrządowej, opatrywania zranień, postępowania w nagłych stanach zagrożenia życia na skutek wypadku lub choroby. Pamiętaj, że do stanu zagrożenia życia może dojść każdego dnia i w każdej sytuacji, więc kurs ten przyda Ci się także w życiu codziennym.

DAN KURSY RATOWNIKÓW TLENOWYCH

 DAN Kurs ratownikow tlenowych - DAN (Divers Alert Network) jest niekomercyjną organizacją, istniejącą po to by dostarczać kompetentnych informacji i rad zgodnych z aktualną wiedzą medyczną. DAN organizuje sieć pomocy medycznej dla płetwonurków na całym świecie. DAN prowadzi działalność edukacyjną i szkoleniową. Na kursach pierwszej pomocy DAN, dzięki kadrze profesjonalnie przygotowanych instruktorów przekazywana jest najnowsza i najnowocześniejsza wiedza pozwalająca na zwiększenie bezpieczeństwa nurkowania i właściwego udzielania pierwszej pomocy. W  trakcie trwania kursu dowiecie się więcej o organizacji DAN, zapoznacie się z podstawami anatomii i fizjologii, skutkami wypadków nurkowych i korzyściach z zastosowania tlenu. Podczas zajęć praktycznych nauczycie się skutecznie udzielać pierwszej pomocy z zastosowaniem tlenu, rozpoznawać oznaki i objawy chorób nurkowych, obsługiwać wyposażenie tlenowe. Po ukończeniu kursu otrzymacie dyplom i certyfikat DAN


  Kursy dla dzieci

    Z myślą o najmłodszych (8 lat) przygotowaliśmy specjalna ofertę programów i kursów nurkowania dla dzieci. Kursy takie pozwalają dzieciom doświadczyć nurkowania pod ścisłym nadzorem profesjonalnych instruktorów nurkowania PADI. Dzieci pływają w pełnym sprzęcie w płytkiej wodzie doskonale się bawiąc. Programy te przeznaczone są głównie dla dzieci które marzą o zobaczeniu podwodnego świata i zwykle pływanie na basenie po prostu je znudziło. Programy nurkowe dla dzieci pozwalaja najmłodszym na rozwijanie wiadomości o życiu podwodnym, zwiększanie umiejetności pływackich, rozwijanie nowych zainteresowań a przede wszystkim dają dużo dobrej i bezpiecznej zabawy na basenie.
   Programy dla najmłodszych -
Dzieci wymagają innego sprzetu. Z tego względu na tego typu kursy mamy przygotowany specjalny dziecięcy sprzęt. Małe skafandry, jackety, lekkie i zgrabne butle 5 i 7 litrowe oraz automaty z małymi ustnikami zdecydowanie poprawiają komfort nurkowania dzieciaków. Pozwalają zapomnieć o niedopasowanym sprzęcie i skupić się na ćwiczeniach i dobrej zabawie. Zrób swojemu pupilowi oryginalny prezent: KURS NURKOWANIA lub NURKOWANIE WPROWADZAJĄCE dla dzieci od 10 roku życia!kurs bublemaker od 8 roku!

PADI BUBBLEMAKER

 PADI BUBBLEMAKER od 8 lat
Pierwsze zajęcia pod wodą, polecamy szczególnie dla dzieci od 8 roku życia. Prowadzimy na basenie szkolenia teoretyczne, prosta teoria, czyli podstawowe zasady zachowania się pod wodą i potem zajęcia w basenie, pierwszy oddech pod wodą. Na tych zajęciach nauczymy dzieci "puszczania bąbelków", czyli podstawowej zasady w nurkowaniu z aparatem powietrznym, stąd nazwa kursu - Bubblemaker. Program pozwala dzieciom doświadczyć nurkowania. Pod ścisłym nadzorem uczestnicy programu pływaja w sprzęcie nurkowym w płytkiej wodzie świetnie sie bawiąc.

PADI SEAL TEAM

PADI SEAL TEAM - jest ekscytującym wprowadzeniem do Świata nurkowania. Program ten daje dzieciom możliwość pływania pod woda i doświadczenia przygody, odkrycia i dreszczyku emocji. Dostarcza również rodzicom i opiekunom zorganizowany program, pozwalający ich dzieciom na rozwijanie umiejętności, nauki o życiu podwodnym i dający dużo dobrej, prawdziwej zabawy. Aby zostać ofcjalnym członkiem PADI Seal Team, dziecko musi ukończyć pierwszych pięć z piętnastu podwodnych misji.

Zajęcia te rozwijają podstawowe umiejętności oraz wiedzę nurkową i przygotowują dzieci do dalszej przygody. Dzieci uczą się nurkowania z kasety wideo PADI Seal Team, z książki PADI Seal Team - Misje Podwodne oraz słuchając odpraw Instruktora przed nurkowaniem. Każda Misja Podwodna składa się z omówienia, sesji umiejętności oraz zabawy.Wykonanie Podwodnej Misji polega na ukończeniu nurkowania basenowego oraz udzieleniu odpowiedzi na pytania z Logbooka Misji Podwodnych PADI Seal Team. Uznaniem tej misji jest otrzymanie naklejki. Dziecko zostaje członkiem PADI Seal Team po ukończeniu pierwszych pięciu Podwodnych Misji, które są odpowiednikiem umiejętności basenowych z pierwszego modułu kursu Open Water Diver.Członkostwo w PADI Seal Team potwierdza plastikowy certyfkat i dyplom ścienny, one również stanowią podstawę do dalszej przygody - PADI Master Seal Team. Program PADI Seal Team składa się z 15 misji (zajęć basenowych), podzielonych na 2 części. Pierwszej złozonej z 1 zajęć teoretycznych i 5 misji basenowych - PADI Seal Team i drugiej złozonej z 10 misji basenowych o róznorodnej tematyce - PADI Master Seal Team, Dzieci uczestniczące w kursie muszą mieć skończone 8 lat. Przed pierwszymi zajęciami w wodzie uczestnicy programu oraz rodzice lub opiekunowie muszą wypełnić i podpisać Oświadczenie Programu PADI Seal Team. Oświadczenie ważne jest przez 12 miesięcy.

PADI JUNIOR OPEN WATER DIVER

PADI JUNIOR OPEN WATER DIVER od 10 lat - Pełny kurs nurkowania od 10 roku do 15 , zakończony wydaniem miedzynarodowego certyfikatu uprawniajacego do nurkownia do 12 metrów (do 15 roku życia ).Nurek wód otwartych. Kurs nurkowy PADI Open Water Diver JUNIOR , złożony jest z trzech części obejmujących teorię, ćwiczenia na basenie oraz nurkowania na wodach otwartych. Zajęcia teoretyczne pozwolą Ci zapoznać się z podstawami wiedzy niezbędnej do bezpiecznego przebywania pod wodą więcej o kursie PADI Open Water Junior.


   Specjalizacje nurkowe


PADI ENRICHED AIR-NITROX

  PADI ENRICHED AIR-NITROX - -Kurs PADI Nurkowanie Nitroksowe (Enriched Air Diver) jest kursem specjalistycznym, którego celem, jest zaznajomienie nurków z procedurami, zasadami bezpieczeństwa, niebezpieczeństwami, ryzykiem, korzyściami i teorią charakteryzującą bezdekompresyjne nurkowanie na wzbogaconym powietrzu zawierającym od 22% do 40% tlenu.Nacisk na tym kursie położono na nurkowanie na mieszankach EANx32 i EANx36...Nitroks jest mieszaniną oddechową o zwiększonej zawartości tlenu. Dzięki niemu możemy zminimalizować objawy narkozy azotowej, przedłużyć czas nurkowania oraz zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby dekompresyjnej.

PADI DEEP DIVER-GŁEBOKA

PADI DEEP DIVER-GŁEBOKA - Jeżeli chcesz zwiększyć limity głębokości swoich nurkowań do 40 metrów, musisz odbyć kurs nurkowania głębokiego. Podczas szkolenia wykonasz cztery nurkowania, podczas których nauczysz się jak bezpiecznie zaplanować i przeprowadzić nurkowanie tego typu.
Wymagania: Stopień Advanced Open Water Diver, ukończone 15 lat.
Kurs obejmuje: Wykłady teoretycze, 4 nurkowania.

PADI WRECK DIVER-WRAKOWA

   PADI WRECK DIVER-WRAKOWA - urkowanie na wrakach jest bardzo ciekawe i ekscytujące, jednak nie można zapominać o zasadach bezpieczeństwa. Uczestnicząc w tym programie nauczysz się jak poradzić sobie z sieciami, poręczowaniem i eksplorowaniem wraków podczas czterech nurkowań. Niezbędną wiedzę teoretyczną przekaże Tobie instruktor na sesjach teoretycznych.
Wymagania: Stopień Advanced Open Water Diver, ukończone 15 lat.
Kurs obejmuje: Wykłady teoretycze, 4 nurkowania.

PADI ICE DIVER-PODLODOWA

    PADI ICE DIVER-PODLODOWA - Specjalizacja PADI Ice Diver jest bardzo popularną w Polsce specjalizacją ze względu na atrakcyjność naszych jezior zimą oraz doskonałą widoczność pod wodą. Nurkowanie podlodowe wymaga jednak odpowiedniego przeszkolenia, planowania, konfiguracji sprzętu, asysty, prawidłowo wykonanego przerębla, itd. Zadaniem kursu Ice Diver jest zapoznanie nas z wiedzą, technikami oraz problemami i ryzykiem jakie możemy spotkać w czasie nurkowań podlodowych. Ponadto poznamy specjalistyczny sprzęt, uprzęże, liny asekuracyjne, śruby podlodowe oraz sposoby prawidłowego ich użycia.
Wymagania wstępne: wiek- ukończone 18 lat certyfikat PADI AOWD lub równoważny

PADI DRY SUIT-SUCHY SKAFANDER

    PADI DRY SUIT-SUCHY SKAFANDER - Przypomnij sobie, jak wiele razy kończyłeś nurkowanie z powodu zimna, jak nieprzyjemne jest ubieranie wilgotnej „pianki”. Nurkuj w „suchaczu”!!! Podczas szkolenia nauczysz się jak bezpiecznie korzystać pod wodą ze wszystkich zalet suchego skafandra. Dowiesz się także, na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie, oraz jak dbać o suchy kombinezon.
Wymagania: Stopień Open Water Diver, ukończone 10 lat.
Kurs obejmuje: Wykłady teoretycze, 2 nurkowania.

PADI NIGHT DIVER-NOCNA

PADI NIGHT DIVER-NOCNA - Kurs ten ma na celu przygotować nurka do bezpiecznego nurkowania w warunkach nocnych, rozwinąć jego umiejętności i poszerzyć wiedzę. Nurkowanie w nocy wiąże się z koniecznością posiadania sztucznego źródła światła, perfekcyjnym opanowaniem sprzętu nurkowego oraz organizacją nurkowania w sposób umożliwiający wykonanie założonego planu działania. Tego wszystkiego nauczysz się na naszym kursie.Kursy nurkowania technicznego DSAT

    Nurkowanie techniczne adresowane jest do wybranej grupy doświadczonych nurków pragnących przekroczyć standardowe limity czasu i głębokości, z zachowaniem własciwych procedur i zasad bezpieczeństwa, przy użyciu różnych mieszanek nitroksowych, trimiksowych i czystego tlenu. DSAT - Diving Science And Technology jest jedną z największych światowych firm o charakterze badawczo rozwojowym, oferującą najnowszy system szkolenia nurków technicznych na świecie, stworzony w oparciu o wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu produktów i programów szkoleniowych.

TEC REC DEEP 40 DSAT

  TEC REC DEEP 40 DSAT - Jeżeli jesteś zainteresowany nurkowaniem technicznym, ale nie spełniłeś wymagań wstępnych kursu Tec Rec Deep 50, możesz rozważyć udział w kursie Tec Rec Deep 40. Jest to pierwsza z trzech składowych pełnego kursu Tec Rec Deep DSAT i zawiera pierwsze cztery nurkowania tego kursu. Ponieważ jedno z tych nurkowań możesz wykonać w basenie, wielu nurków zaczyna od kursu Tec Rec Deep 40 w miesiącach zimowych, przygotowując się do nurkowań na wodach otwartych na wiosnę.
Na kursie Tec Rec Deep 40 DSAT nauczysz się: wykorzystywać komputerowe programy dekompresyjne do planowania i wykonywania nurkowań z dekompresją nie dłuższą niż 10 minut na głębokości nie przekraczającej 40 m., wykorzystywać jeden cylinder z gazem dekompresyjnym zawierającym maksymalnie 50 % tlenu (EANx50) dla zwiększenia konserwatyzmu podczas dekompresji.
Kurs Tec 40 kwalifikuje Cię na kurs Tec 45, a następnie Tec 50.
Sprzęt jaki będziesz wykorzystywał:
Wykorzystujesz sprzęt do nurkowań rekreacyjnych, z pewnymi dodatkami umożliwiającymi wykonanie nurkowania technicznego.
Materiały jakie będziesz potrzebował:
Podręcznik Equipment Set-up and Key Skills wideo na płycie DVD,Tabele planowania nurkowania"Check" listę
Wymagania do kursu:
PADI Advanced Open Water Diver lub równoważnycertyfikat
PADI Enriched Air Diver lub równoważnycertyfikat
PADI Deep Diver lub dowód na co najmniej 10 nurkowań na 30 metrówminimalny
wiek 18 lat
zalogowane minimum 30 nurkowań, z czego: 10 nitroksowych, 12 głębszych niż 18 m, 6 głębszych niż 30 m, formularz medyczny podpisany przez lekarza

TEC REC DEEP 45 DESAT

TEC REC DEEP 45 DESAT -  Kurs Tec 45 zaczyna się w miejscu, w którym zakończył się kurs Tec 40 i przesuwa Twój trening nurka technicznego dalej i głębiej. To druga z trzech składowych pełnego kursu PADI Tec Deep Diver.
Czego się nauczysz?
Umiejętności, wyposażenia i planowania potrzebnego do nurkowania na maksymalnie 45 metrów.
Zzaplanować i wykonać pojedyncze lub powtórzeniowe nurkowania dekompresyjne używając jednego cylindra z EANx lub tlenem do przyspieszenia lub zwiększenia konserwatyzmu przystanków dekompresyjnych. bez ograniczeń czasu trwania dekompresji.
Przygotowywać i działać w przypadku przewidywalnych sytuacji awaryjnych.
Udoskonalać podstawowe umiejętności i procedury potrzebne Ci do głębszych technicznych nurkowań.

Wykorzystujesz podstawowy zestaw do nurkowań technicznych.

Materiały jakie będziesz potrzebował: Podręcznik, Equipment Set-up and Key Skills wideo na płycie DVD, Tabele planowania nurkowania, Check listę,

Wymagania: certyfikat PADI Rescue Diver, certyfikat PADI Tec 40 lub równoważny, zalogowane minimum 50 nurkowań, z czego: 12 nitroksowych głębszych niż 18 m,6 głębszych niż 30 m, wiek 18 lat, formularz medyczny podpisany przez lekarza.

TEC REC DEEP 50 DSAT

TEC REC DEEP 50 DSAT - Kurs Tec 50 jest zakończeniem Twojego treningu jako pierwszego stopnia w karierze nurka technicznego, odsuwając w przeszłość limity nurkowania rekreacyjnego. Ten kurs zawiera w sobie oba poprzednie kursy DSAT tec 40 i DSAT Tec 45.
Czego się nauczysz?
- Wykonywania nurkowań dekompresyjnych do głębokości 50 metrów.
- Wykorzystywać nitroks i/lub tlen do dekompresji.
- Wykorzystywać komputerowe programy dekompresyjne do tworzenia własnych tabel nurkowych i do planowania nurkowań.
- Wykonywania technicznych nurkowań dekompresyjnych.
Sprzęt jaki potrzebujesz: Wyposażenie do nurkowań technicznych.
Materiały jakie będziesz potrzebował:Podręcznik, Equipment Set-up and Key Skills wideo na płycie DVD, Tabele planowania nurkowania, Check listę,
Wymagania: certyfikat PADI Rescue Diver lub równoważny, certyfikat PADI Tec 45 lub równoważny, zalogowane minimum 100 nurkowań, z czego: 20 nitroksowych, 25 głębszych niż 18 m, conajmniej 20 głębszych niż 30 m., wiek 18 lat, formularz medyczny podpisany przez lekarza

TEC REC TRIMIX DSAT

TEC REC TRIMIX DSAT - Tec Rec Trimix DSAT to kurs nurkowania technicznego z użyciem trimixu jako gazu oddechowego. Poznasz na nim techniki nurkowań trimixowych, nauczymy Cię planowania i realizacji nurkowań dekompresyjnych do 75 m. Jest to poważny kurs, po którym wiele osób decyduje się na nurkowania ekstremalne, bijąc światowe rekordy głębokości. Po tym kursie najciekawsze wraki świata, na których mało kto był ze względu na głębokość na jakiej leżą (poniżej 50 m) stoją dla Ciebie otworem. Kurs składa się z teorii, zajęć wprowadzających na basenie oraz nurkowań na wodach otwartych. Zapewniamy podręcznik po polsku, tabele dekompresyjne oraz programy komputerowe do planowania nurkowań dekompresyjnych.

Zakresy nurkowania na trimiksie
Trimix jest stosowany od 40 metrów w jaskiniowych nurkowaniach technicznych lub o dużym stopniu komplikacji podwodnych zadań. Od głębokości 50 m trimix stosowany jest we wszystkich rodzajach środowiska nurkowego. Do 120 metrów nurkowanie na trimixie może być przeprowadzone przez pojedynczego nurka technicznego bez konieczności użycia zespołu nurków zabezpieczających.

Zalety nurkowania z trimixem.
Zaletami nurkowani na trimixie jest redukcja narkozy, redukcja toksyczności tlenowej oraz zmniejszenie oporów oddechowych.

TEC GAS BLENDER DSAT

 TEC GAS BLENDER DSAT - Gas Blender Nitrox: kurs przeznaczony dla wszystkich osób pragnących samemu przygotowywać mieszanki nitroxowe w zakresie od 22% do 100% zawartości tlenu. Poznasz na nim wszystkie stosowane techniki mieszania nitroxu, techniki uzyskania czystości tlenowej Twojego sprzętu nurkowego oraz sposoby analizy gazów. Zapewnimy Ci podręcznik po Polsku oraz mieszałkę, sprężarkę, tlen oraz analizatory tlenu. Kurs ten idealnie uzupełni Twoją wiedzę i rozwiąże kwestie przygotowania i analizy gazów do kursów Tec Rec Deep DSAT.
Zakres kursu Gas Bender Nitrox obejmuje: Projektowanie mieszanki z użyciem programu DSAT Gas Mix Calculator, otrzymywanie wzbogaconego powietrza (Enriched Air) z dokładnością 1% mierzoną analizatorem tlenowym, stosując odpowiednie procedury bezpieczeństwa, zalety i wady różnych metod mieszania, wyjaśnienie potencjalnych zagrożeń związanych z operowaniem tlenem i sposoby zapobiegania tym zagrożeniom, wyjaśnienie i demonstracja kroków czyszczenia wyposażenia tlenowego takiego jak butle, reduktory, instalacje do mieszania metodą ciśnień parcjalnych oraz opis wymagań standardu oxygen service.


 

Aktualności

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.com

Zapraszamy na naszego Facebooka