Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption

Szkoła nurkowania "Nitrogen Narcosis" - szkoła z największym doświadczeniem 

17 lat istnienia 

 

17 lipiec-26 lipiec

AZORY to archipelag wysp wulkanicznych położony na samym środku północnego Atlantyku, 1500 kilometrów od zachodnich wybrzeży Półwyspu Iberyjskiego. Wyspy oblewane ciepłym Golfsztromem, z temperaturą wody dochodzącą  w miesiącach letnich do 24 stopni C, są miejscem  występowania m. in. wielorybów, delfinów, rekinów, mant, płaszczek, barakud i tuńczyków.

Czeka nas mnóstwo atrakcji nurkowych i nie tylko:

-OBSERWACJA Z ŁODZI WIELORYBÓW I DELFINÓW takich jak kaszaloty, płetwale błękitne, sei whales, pilot whales oraz delfiny butlonose. Łódź pływa okolicach wysp Faial, Pico i Sao Jorge.
-PŁYWANIE Z MASKĄ I RURKĄ Z DELFINAMI.
-NURKOWANIE NA PRINCESS ALICE BANK  jest to słynny region oddalony 80 km od miasta Horta. Występują tu ogromne stada mant i tuńczyków, jack fishe, goupery oraz bonity atlantyckie. Jest to najlepsze nurkowanie na Azorach jak na Atlantyku. Mogą występować tu silne prądy.
-NURKOWANIE Z REKINAMI PÓŁNOCNA CZĘŚĆ FAIAL występują tu rekiny młoty, nurkowanie odbywa się w toni, blisko powierzchni wody.
-SHRIMP CAVE podwodny 50 metrowy tunel leżący blisko miasta Horta, wewnątrz stożku podwodnego wulkanu, nurkowanie rozpoczyna się na głębokości 34 metrów i kończy pod powierzchnią, fantastyczna jaskinia jest miejscem występowania setek krewetek i innych małych podwodnych stworzeń.
-NURKOWANIE WOKÓŁ WYSP FAIAL I PICO. Znajduje się tu koło 20 miejsc nurkowych dobieranych na bieżąco biorąc pod uwagę warunki pogodowe i pływy danego dnia. Pod wodą podczas nurkowań będzie szansa spotkać stada mant, barakud i tuńczyków, jack fishe, goupery oraz bonity atlantyckie.
   Wyjazd połaczony ze SPEARFISHING-em,Jest to najlepszy czas na duze pelagiczne ryby (tunczyki,amberjack-i,marliny itp.)ktore podpływają w tym czasie do wybrzezy wysp.

    W drodze powrotnej spędzimy noc w Lizbonie,
Dla chetnych dodatkowa mozliwosc przedłuzenia pobytu  w portugalii w najlepszym miejscu kitesurfingowym i surfingowym Guincho

Aktualności

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.com

Zapraszamy na naszego Facebooka