Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption

Szkoła nurkowania "Nitrogen Narcosis" - szkoła z największym doświadczeniem 

17 lat istnienia 

 

20wrzesień-2październik

INDONEZJA to jeden z najciekawszych i najróżnorodniejszych krajów Azji Południowo- Wschodniej, zarówno pod względem kulturalnym jak i przyrodniczym. Wulkaniczne wyspy  porośnięte tropikalnym lasem, otoczone rajskimi plażami, kryją pod wodą wspaniałe rafy koralowe. Każda wyspa jest inna i każda arcyciekawa.
        Wyprawę rozpoczniemy w północnej części Sulawesi, zanurkujemy tu w cieśninie LEMBEH, tzw. nurkowanie w mule: Muck Diving. Jest to jedno z najlepszych miejsc na świecie do macro nurkowania, odnajdywać tu będziemy małe, niezwykle rzadkie podwodne stworzenia, takie jak m. in.: ślimaki, kraby, koniki morskie (m. in. pygmy seahorse), mimic octopus, coconut octopus, frogfishe, leaffishe, krewetki (mantis shrimps, harlequin shrimps), stone fishe oraz wiele innych..
      Ponadto w Parku Narodowym Tangkoko zobaczymy najmniejsze małpki na świecie tarsier, oraz spłyniemy po rwącej rzece na pontonie.
Kolejny przystanek to bajeczna wyspa BALI i nurkowanie ze słynnymi rybami MOLA MOLA, czyli Sunfish, w języku polskim samogłowy. Są to największe ryby kostnoszkieletowe na świecie, osiągają 330 cm długości. Wrzesień i sierpień to dwa miesiące w roku, w których istnieje duża szansa spotkania tych magicznych stworzeń.
 Na lądzie czekają na nas hinduistyczne świątynie, tarasy pól ryżowych oraz jedyne w swoim rodzaju wytwory lokalnego rzemiosła artystycznego.
      Bali jest najlepszym miejscem surfingowym i kitesurfingowym w całej indonezji,Przylatują tu nawet australijczycy,niesamowite fale i zawsze wiejący wiatr sprawiają, ze jest to wymarzone miejsce do uprawiania tych sportów.
      Wyprawę zwieńczymy 4 dniowym safari nurkowym na KOMODO. Komodo to Park Narodowy stworzony z myślą o zamieszkujących tu waranach, smokach z Komodo, największych jaszczurkach na świecie (dorastają do 3 metrów długości). Po czterodniowym safari nurkowym udamy się w głąb wyspy na trekking, podczas którego zobaczymy warany w ich naturalnym środowisku.

       Nurkowanie na Komodo jest bardzo różnorodne, wody Oceanu Indyjskiego mieszają się tutaj z wodami Pacyfiku. Północ różni się od Południa. Od nurkowań przy ścianach, w prądach z rekinami, barakudami, tuńczykami, delfinami i mantami, po rajskie ogrody koralowe, a tam żółwie i bumphead parrotfishe, aż po raj dla miłośników życia bezkręgowego, czyli ślimaki, krewetki i kraby.

Aktualności

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.com

Zapraszamy na naszego Facebooka