Specjalizacje nurkowe

Oferujemy również szeroki wachlarz kursów specjalizacji nurkowych PADI m. in. PADI ENRICHED AIR-NITROX, PADI DEEP DIVER, PADI WRECK DIVER, PADI ICE DIVER.

PADI ENRICHED AIR-NITROX

PADI ENRICHED AIR-NITROX – -Kurs PADI Nurkowanie Nitroksowe (Enriched Air Diver) jest kursem specjalistycznym, którego celem, jest zaznajomienie nurków z procedurami, zasadami bezpieczeństwa, niebezpieczeństwami, ryzykiem, korzyściami i teorią charakteryzującą bezdekompresyjne nurkowanie na wzbogaconym powietrzu zawierającym od 22% do 40% tlenu.Nacisk na tym kursie położono na nurkowanie na mieszankach EANx32 i EANx36…Nitroks jest mieszaniną oddechową o zwiększonej zawartości tlenu. Dzięki niemu możemy zminimalizować objawy narkozy azotowej, przedłużyć czas nurkowania oraz zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby dekompresyjnej.

PADI DEEP DIVER-GŁEBOKA

PADI DEEP DIVER-GŁEBOKA – Jeżeli chcesz zwiększyć limity głębokości swoich nurkowań do 40 metrów, musisz odbyć kurs nurkowania głębokiego. Podczas szkolenia wykonasz cztery nurkowania, podczas których nauczysz się jak bezpiecznie zaplanować i przeprowadzić nurkowanie tego typu.
Wymagania: Stopień Advanced Open Water Diver, ukończone 15 lat.
Kurs obejmuje: Wykłady teoretycze, 4 nurkowania.

PADI WRECK DIVER-WRAKOWA

PADI WRECK DIVER-WRAKOWA – urkowanie na wrakach jest bardzo ciekawe i ekscytujące, jednak nie można zapominać o zasadach bezpieczeństwa. Uczestnicząc w tym programie nauczysz się jak poradzić sobie z sieciami, poręczowaniem i eksplorowaniem wraków podczas czterech nurkowań. Niezbędną wiedzę teoretyczną przekaże Tobie instruktor na sesjach teoretycznych.
Wymagania: Stopień Advanced Open Water Diver, ukończone 15 lat.
Kurs obejmuje: Wykłady teoretycze, 4 nurkowania.

PADI ICE DIVER-PODLODOWA

PADI ICE DIVER-PODLODOWA – Specjalizacja PADI Ice Diver jest bardzo popularną w Polsce specjalizacją ze względu na atrakcyjność naszych jezior zimą oraz doskonałą widoczność pod wodą. Nurkowanie podlodowe wymaga jednak odpowiedniego przeszkolenia, planowania, konfiguracji sprzętu, asysty, prawidłowo wykonanego przerębla, itd. Zadaniem kursu Ice Diver jest zapoznanie nas z wiedzą, technikami oraz problemami i ryzykiem jakie możemy spotkać w czasie nurkowań podlodowych. Ponadto poznamy specjalistyczny sprzęt, uprzęże, liny asekuracyjne, śruby podlodowe oraz sposoby prawidłowego ich użycia.
Wymagania wstępne: wiek- ukończone 18 lat certyfikat PADI AOWD lub równoważny

PADI DRY SUIT-SUCHY SKAFANDER

PADI DRY SUIT-SUCHY SKAFANDER – Przypomnij sobie, jak wiele razy kończyłeś nurkowanie z powodu zimna, jak nieprzyjemne jest ubieranie wilgotnej „pianki”. Nurkuj w „suchaczu”!!! Podczas szkolenia nauczysz się jak bezpiecznie korzystać pod wodą ze wszystkich zalet suchego skafandra. Dowiesz się także, na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie, oraz jak dbać o suchy kombinezon.
Wymagania: Stopień Open Water Diver, ukończone 10 lat.
Kurs obejmuje: Wykłady teoretycze, 2 nurkowania.

PADI NIGHT DIVER-NOCNA

PADI NIGHT DIVER-NOCNA – Kurs ten ma na celu przygotować nurka do bezpiecznego nurkowania w warunkach nocnych, rozwinąć jego umiejętności i poszerzyć wiedzę. Nurkowanie w nocy wiąże się z koniecznością posiadania sztucznego źródła światła, perfekcyjnym opanowaniem sprzętu nurkowego oraz organizacją nurkowania w sposób umożliwiający wykonanie założonego planu działania. Tego wszystkiego nauczysz się na naszym kursie.